Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania prosimy o wypełnienie formularza. Skontaktujemy się najszybciej jak to będzie możliwe. Formularz

Sufity podwieszane Warszawa

Miło jest nam poinformować, iż aktualnie jesteśmy w trakcie realizacji projektu montażu sufitów podwieszanych oraz nietypowych zabudów w systemie GK. Prace przeprowadzane są w Warszawie przy ul. Oraczy w nowo powstałym budynku jednorodzinnym.
Poniżej zamieszczamy zdjęcia z aktualnego postępu prac.
Do dnia dzisiejszego włącznie wykonaliśmy – ocieplenie poddasza wraz z wykonaniem przegród akustycznych i zabudowy GK. Dziś przystąpiliśmy do prac montażowych na półpiętrze i parterze niniejszego budynku tj. montaż konstrukcji.

Sufity kasetonowe modułowe Warszawa wykonuje się zazwyczaj w celu zakrycia instalacji elektrycznych, wentylacji, klimatyzacji etc.  Pełnią one także funkcje dekoracyjne, które docenili projektanci wykorzystujący system GK przy codziennym projektowaniu wnętrz. System suchej zabudowy jest rozwiązaniem bardzo popularnym z uwagi na stosunkowo niski koszt montażu , dużą elastyczność kształtowania przestrzeni i chociażby szybkość wykonania. Opisane powyżej główne cechy stanowią dużą dogodność zarówno dla wykonawców robót wykończeniowych jak i inwestorów.

Na Polskim rynku dostępnych jest kilka systemów sufitów podwieszanych do okładzin GK, jednakże nie różnią się niczym szczególnym. Zwykle obejmują: wieszaki, profile oraz płyty gipsowo-kartonowe.

Przy zakupie systemu sugerujemy nie kierowanie się ceną, a grubością blachy z której został wyprodukowany profil. To istotny element układanki, który może mieć wpływ na końcowy efekt przeprowadzanych prac.

Konstrukcje sufitowe można podzielić na:

  • pojedyncze jednowarstwowe
  • dwuwarstwowe krzyżowe
  • jednowarstwowe krzyżowe

Wybór optymalnej konstrukcji sufitowej uzależniony jest od wymiarów pomieszczenia, funkcji jaką ma spełniać sufit oraz obciążenia.

Do wykonania sufitu w miejscach zwykłych można wykorzystać płyty typu A o grubości 9 lub 12,5mm, wodoodporne typu H2 (impregnowane) w pomieszczeniach narażonych na wilgoć lub ognioochronne typu F w pomieszczeniach wymagających spełnienia odpowiedniej klasy odporności  np. EI30. Okładziny płytą GKF stosowane są np. przy zabudowie poddaszy, aby w razie pożaru uchronić drewnianą konstrukcję przed zbyt szybkim spłonięciem. Istotnym jest, iż ruszt pod płyty GKF musi być wykonany z profili UD i CD o grubości nie mniejszej aniżeli 0,6mm.