• biuro@sufityarmstrong.pl
 • +48 534 44 44 86
 • Pn - Pt : 7:00 - 19:00, Sob 8:00 - 18:00

Sufity podwieszane AMF KNAUF

Sufity Knauf AMF to seria rozwiązań systemowych najwyższej jakości, które w zależności od modelu sprawdzą się właściwie w każdym pomieszczeniu – od niewielkiego biura, przez open space i sale konferencyjne, aż po hale produkcyjne, przestronne ciągi komunikacyjne czy sale kinowe. Wybierając płyty sufitowe tego znanego na europejskich rynkach producenta otrzymujesz gwarancję świetnych parametrów zarówno w zakresie akustyki, jak i ochrony ogniowej i trwałości. Na tle całej oferty tej marki zdecydowanie wyróżnia się seria produktów AMF THERMATEX®, proponująca zarówno klasyczne rozwiązania, jak i elementy pozwalające spełnić nawet najbardziej wygórowane wymagania.

Klasyczne sufity Knauf AMF

Klasyczne sufity Knauf AMF to przede wszystkim wzory proste i jednolite, pozwalające uzyskać jak najbardziej neutralny wygląd wnętrza. Wszystkie modele z tej serii dostępne są w kolorze białym i zapewniają współczynnik odbicia światła minimum 87% bez efektu olśnienia. Ponadto wszystkie rozwiązania poza płytami Laguna i Laguna z mikroperforacją są dostępne w formie płyt kwadratowych, prostokątnych oraz panelowych o różnych wymiarach, co pozwala na dopasowanie odpowiedniego rozwiązania dla każdego typu pomieszczenia.


THERMATEX® Schlicht

podstawowy model płyt o grubości 15 lub 19 mm i wysokim współczynniku odbicia światła 92%, który pozwala na obniżenie kosztów związanych z koniecznością doświetlania pomieszczenia światłem sztucznym. Płyty Schlicht, w zależności od wymiarów, mogą być zamontowane na jednym z czterech systemów (A, C, F i I) – na konstrukcji widocznej, ukrytej lub samonośnej, z zachowaniem lub bez możliwości wyjmowania płyt, z widocznymi lub ukrytymi profilami nośnymi.

THERMATEX® Laguna

Klasyczne białe płyty o ciekawej, nieregularnej strukturze imitującej krople wody, przeznaczone do pomieszczeń, w których prostota łączy się z nowoczesnym designem. Przeznaczone do montażu za pomocą systemu C, na widocznej konstrukcji dającej możliwość wyjmowania płyt, co ułatwia dostęp do przestrzeni międzysufitowej. Dostępne wyłącznie w formacie kwadratów o grubości 15 mm i boku 600 lub 625 mm.

THERMATEX® Feinstratos

Płyty o charakterystycznej chropowatej powierzchni, wysoce odporne na wilgoć (nawet do 95% względnej wilgotności powietrza), nadające pomieszczeniu nieco surowego, industrialnego wyglądu. W zależności od rozmiaru i kształtu przeznaczone do montażu na jednym z czterech systemów, w różnych wariantach widoczności konstrukcji, profili i możliwości wyjmowania płyt.

THERMATEX® Laguna z mikroperforacją

Podobnie jak Laguna z mikroperforacją, Feinstratos z mikroperforacją łączy w sobie właściwości podstawowych płyt Feinstratos z dodatkową, nieregularną mikroperforacją, która umożliwia zwiększenie współczynnika dźwiękochłonności. Podobnie jak w przypadku modelu Laguna, również tu mikroperforacja jest niemal niewidoczna na stylizowanej powierzchni płyt.

THERMATEX® Star

Płyty sufitowe o klasie dźwiękochłonności C, w przypadku których zastosowano standardową perforację, tworzącą delikatny wzór. Dostępne w grubości 15 i 19 mm oraz różnych wymiarach i formatach dostosowanych do montażu na jednym lub kilku z czterech dostępnych systemów.

THERMATEX® Mercure

Model dostępny w postaci płyt o grubościach 15 i 19 mm, o przyciągającej uwagę powierzchni pokrytej igłowanymi wgłębieniami oraz perforacją, które tworzą wyjątkowo interesujący wzór i pozwalają na utrzymanie współczynnika dźwiękochłonności na poziomie αw = 0,60.

THERMATEX® Feinfresko

Model, w przypadku którego elementem odpowiedzialnym za utrzymanie jak najlepszych parametrów akustycznych jest pokryta niewielkimi wgłębieniami powierzchnia. Płyty dostępne w grubości 15 i 19 mm oraz w różnych wymiarach kwadratu, prostokąta lub prostokątnego panelu, przystosowane są do montażu w systemach C, F lub I, w zależności od wybranej opcji.

THERMATEX® Fresko

Płyty o właściwościach porównywalnych z modelem Fresko, lecz o nieco bardziej wyrazistym wzorze wgłębień na powierzchni, świetnie sprawdzające się w minimalistycznych przestrzeniach jako element przyciągający uwagę oraz w pomieszczeniach o surowym, industrialnym klimacie.

Sufity akustyczne Knauf AMF

Sufity akustyczne Knauf AMF z rodziny produktów THERMATEX® to odpowiedź na zapotrzebowanie na optymalizację warunków pracy i wypoczynku pod względem ergonomii i higieny dźwięku. Gładkie, twarde powierzchnie, które kształtują przestrzenie w których znajdujemy się na co dzień nie pochłaniają fal dźwiękowych, lecz częściowo je odbijają, a częściowo przenoszą – stąd zjawisko pogłosu czy irytująca słyszalność dźwięków z innych pomieszczeń. Odpowiedzią na ten problem mogą być płyty sufitowe, które dzięki świetnym właściwościom akustycznym znacząco poprawiają komfort osób korzystających z wyposażonego w nie pomieszczenia, będąc jednocześnie funkcjonalnym i estetycznym elementem wystroju wnętrza. Produkty z tej serii (poza wariantami Alpha czarna i Alpha kolor) dostępne są w kolorze białym, gwarantującym współczynnik odbicia światła na poziomie minimum 88%.

THERMATEX® Alpha ONE

Płyta o najwyższym możliwym współczynniku dźwiękochłonności αw = 1,00 i wysokiej izolacyjności akustycznej wzdłużnej na poziomie 29 dB, która sprawdzi się w pomieszczeniach o najtrudniejszych warunkach akustycznych. Jej powierzchnia pokryta jest gładkim białym flizem, a dostępne w kształcie kwadratów (600 i 625 mm) oraz prostokątów (600 x 1200 i 625 x 1250 mm) elementy o grubości 24 mm są łatwe w utrzymaniu i przeznaczone do montażu za pomocą Systemu C na krawędziach SK, VT-S 15/24 lub VT-S 15F.

THERMATEX® Alpha

Wysoce dźwiękochłonna płyta (αw = 0,95) o grubości 19 mm, co oznacza, że jest aż o 5 mm cieńsza od modelu Alpha ONE, jednocześnie zachowując niemal te same właściwości akustyczne. Przeznaczona do tych samych metod prostego montażu, pokryta łatwym w utrzymaniu i czyszczeniu białym flizem.

 • THERMATEX® Alpha czarna – wariant podstawowego modelu Alpha o tak samo dobrych parametrach akustycznych. Dzięki pokryciu powierzchni flizem barwionym na głęboką czerń ma wyjątkowo niski współczynnik odbicia światła – zaledwie 3,8%. Sprawdzi się więc w wymagających pod względem akustycznym przestrzeniach, które zwykle są zaciemnione, a więc w salach kinowych, a także w wystroju klubów muzycznych czy barów.
 • THERMATEX® Alpha kolor – wariant modelu Alpha o takich samych parametrach dźwiękochłonności, ale dostępny w kilku różnych wersjach kolorystycznych. Odpowiednie do pomieszczeń, w których kluczowy jest design – płyty pokryte flizem w kolorze niebieskim, żółtym, pomarańczowym, czerwonym czy zielonym sprawdzą się w bardziej odważnych wnętrzach, natomiast te w odcieniu szarym, kremowym czy srebrnym będą stonowanym, ale przykuwającym podkreśleniem nowoczesnego wystroju.

 

THERMATEX® Alpha HD

Białe płyty pokryte flizem, dostępne w formacie paneli lub kwadratów o boku 600 i 625 mm w trzech grubościach (19, 30 i 35 mm). Charakteryzują się wysokim współczynnikiem pochłaniania dźwięków αw = 0,9 oraz izolacyjnością wzdłużną zależną od grubości (odpowiednio 34, 40 i 42 dB).

THERMATEX® Silence

Białe, gładkie płyty w formacie kwadratowych rastrów o boku 600 i 625 mm, o wyjątkowo wysokiej izolacyjności wzdłużnej (aż 44 dB) wynikającej z unikalnej budowy – Silence to bowiem dwie połączone ze sobą płyty o całkowitej grubości 43 mm.

THERMATEX® Thermofon

Eleganckie płyty akustyczne o białej flizowej powierzchni i grubości zaledwie 15 mm. Klasa czystości 4 (zgodnie z ISO 14644-1) pozwala na stosowanie ich w niektórych typach pomieszczeń czystych.

THERMATEX® SF Acoustic

Model kwadratowych płyt o grubości 24 mm i o specjalnie wykończonych krawędziach, pozwalających na montaż półukryty, w którym konstrukcja nośna jest niemal całkowicie zakryta. Dzięki temu izolacyjność wzdłużna sufitu z płyt SF Acoustic sięga 38 dB. Ponadto model ten jest montowany wyłącznie od dołu, przez co nie ma wymaganej minimalnej wysokości podwieszenia. Wyjątkowo łatwe jest też wyjmowanie pojedynczych płyt w celach rewizji przestrzeni międzysufitowej – wystarczy przesunąć elementy wzdłuż profilu.

THERMATEX® Acoustic

Płyty całkowicie pokryte białym, gładkim flizem akustycznym, dostępne w formie kwadratów, prostokątów i paneli. Charakteryzują go świetne właściwości dźwiękochłonne i izolacyjne – w montażu półukrytym izolacyjność wzdłużna tego modelu sięga 40 dB.

THERMATEX® dB Acoustic

Płyty dostępne w dwóch grubościach (24 i 30 mm), pozwalający spełnić najwyższe wymagania, jeśli chodzi o izolacyjność wzdłużną, która może sięgać nawet 43 dB.

THERMATEX® Acoustic RL

Niska dźwiękochłonność (αw = 0,15) i wysoka izolacyjność wzdłużna (38 dB) to charakterystyczne cechy tego modelu. Jego zadaniem jest odbijanie dźwięku. W połączeniu z płytami dźwiękochłonnymi o tych samych wymiarach i wyglądzie pozwala to uzyskać efekt aktywnego kształtowania przestrzeni akustycznej w pomieszczeniu przy jednoczesnym zachowaniu jednolitego wystroju.

Sufity higieniczne Knauf AMF

Sufity higieniczne Knauf AMF są także rozwiązaniem dla miejsc, w których kluczowe jest zachowanie odpowiednio wysokiego poziomu higieny. Płyty o zmywalnej powierzchni, odporne na wysoką wilgotność, mycie pod ciśnieniem i detergenty, a także specjalna powłoka Hygena zapobiegająca rozwojowi bakterii i grzybów sprawiają, że w płyty z serii THERMATEX® wyposażają się szpitale, kliniki, przychodnie i inne obiekty związane z ochroną zdrowia, gdzie konieczne jest spełnianie wyśrubowanych norm higienicznych. Ponadto dzięki wykorzystaniu technologii stosowanej w innych modelach płyt sufitowych z wełny szklanej AMF Knauf, płyty te spełniają jednocześnie funkcję dźwiękochłonną, pozwalając na zminimalizowanie uciążliwego hałasu w często bardzo przestronnych pomieszczeniach, ułatwiając zarówno pracę, jak i rekonwalescencję.

THERMATEX® Aquatec

Model płyt, który sprawdzi się nawet w pomieszczeniach o względnej wilgotności powietrza stale utrzymującej się na poziomie ok. 100% (w temp. 0-40°C). Nadaje się do czyszczenia na sucho, na wilgotno i na mokro, a także do czyszczenia ciśnieniowego. Zalecana częstotliwość czyszczenia – raz na tydzień.

THERMATEX® Aquatec Hygena

Podobnie jak podstawowy model Aquatec sprawdza się nawet w pomieszczeniach o najwyższej względnej wilgotności powietrza. Specjalna powłoka Hygena zawierająca środki przeciwbakteryjne i antygrzybiczne zapobiega namnażaniu i rozprzestrzenianiu się grzybów i bakterii na powierzchni sufitu.

THERMATEX® Thermaclean S

Płyta przeznaczona do pomieszczeń, w których konieczne jest regularne przeprowadzanie dezynfekcji aktywnymi substancjami chemicznymi. Jest ona bowiem płytą o potwierdzonej odporności chemicznej na popularne produkty czyszczące i detergenty. Ponadto jej powierzchnia jest pokryta folią winylową, co pozwala na łatwe zmywanie, ale też na osiągnięcie estetycznego wyglądu pomieszczenia.

THERMATEX® Acoustic Hygena

Model pokryty białym flizem, który łączy w sobie antybakteryjne i antygrzybiczne działanie powieki Hygena z parametrami akustycznymi modelu Acoustic, dzięki czemu jest świetnym rozwiązaniem tam, gdzie kluczowa jest zarówno czystość, jak i odpowiednie warunki do pracy, wypoczynku i rekonwalescencji.

THERMATEX® Alpha Hygena

Podobnie jak standardowy model Alpha, Alpha Hygena jest modelem o wysokiej dźwiękochłonności (αw = 0,95). Dzięki zastosowaniu powłoki Hygena, te kwadratowe płyty można stosować m.in. w pomieszczeniach czystych, np. w obiektach opieki zdrowotnej.

THERMATEX® Thermofon Hygena

Model mający zaledwie 15 mm grubości, którego dźwiękochłonność i izolacyjność pozwalają na stosowanie go nawet w wymagających akustycznie pomieszczeniach. Ze względu na wytrzymałość w wilgotnym środowisku (do 95% względnej wilgotności powietrza) i zastosowanie antybakteryjnej powłoki nadaje się do pomieszczeń o ścisłych wymogach higienicznych.

THERMATEX® Schlicht Hygena

Ta płyta to połączenie najbardziej klasycznego rozwiązania Knauf AMF z jego najbardziej sztandarową (jeśli chodzi o modele higieniczne) powłoką antybakteryjną. Proste, minimalistyczne, pokryte białym flizem płyty są tak uniwersalne, że sprawdzą się w niemal każdym wnętrzu, poprawiając jego akustykę, a jednocześnie dzięki zastosowaniu powłoki Hygena można z powodzeniem montować je także w obiektach służby zdrowia i innych pomieszczeniach czystych.

Sufity dekoracyjne AMF Knauf

Sufity dekoracyjne Knauf AMF z serii THERMATEX® to szeroki wybór modeli podwieszanych dla klientów, którzy od wystroju wnętrza oczekują więcej niż tylko klasyki, prostoty i bieli. Produkcja płyt z nadrukami, o perforowanej powierzchni, imitujących naturalne drewno, dających efekt 3D czy dostępnych właściwie w dowolnym kolorze z palety RAL to coś, co sprawia, że Knauf AMF jest jedną z marek często wybieranych przez architektów i dekoratorów wnętrz. Fakt, że producent dba nie tylko o wygląd, ale też o funkcjonalność związaną zarówno z montażem czy trwałością, jak i z poprawą warunków akustycznych w pomieszczeniu, nierzadko przesądza o wyborze właśnie tych produktów.

THERMATEX® Varioline Metal

Płyty z serii Varioline Metal to płyty o najwyższej klasie dźwiękochłonności, które pełnią jednocześnie funkcję ochrony przeciwpożarowej. Jej charakterystyczną cechą jest wygląd – imitujący surowy metal fliz pokryty jest nadrukiem dającym złudzenie perforacji. Dostępne w czterech wzorach – A, B, C i D – różniących się gęstością i rozmiarem czarnych „otworów”.

Model jest dostępny w dwóch dodatkowych wariantach:

 • Varioline Acoustic Metal – wariant dostępny w formie paneli (300 x 1200-1800 mm) o podwyższonej izolacyjności wzdłużnej (do 40 dB);
 • Varioline SF Metal – wariant ze specjalnie wykończonymi brzegami paneli, pozwalającymi na montaż półukryty na krawędziach SF. Dzięki niemal niewidocznym łączeniom charakteryzuje się wyższą niż standardowa izolacyjnością wzdłużną, a łatwy montaż i demontaż oparty na przesuwaniu płyt wzdłuż profilu umożliwiają szybki dostęp do przestrzeni międzysufitowej.

THERMATEX® Varioline Drewno


Varioline Drewno to model o charakterystycznym nadruku imitującym wygląd naturalnego drewna. Sprawdzi się w pomieszczeniach w stylu rustykalnym i tam, gdzie kluczowe jest stworzenie wrażenia przytulności. Panele charakteryzują się najwyższą klasą dźwiękochłonności i izolacyjnością wzdłużną 28 dB. Dostępne w kilku opcjach kolorystycznych:

 • Jesion
 • Brzoza
 • Wiśnia (US)
 • Modrzew
 • Dąb
 • Wiśnia (europejska).

Seria Varioline Drewno obejmuje następujące warianty:

 • Varioline Acoustic Drewno – panele o podwyższonej izolacyjności wzdłużnej (40 dB)
 • Varioline SF Drewno – kwadratowe rastry przeznaczone do montażu półukrytego (krawędź SF), łatwe w demontażu i umożliwiające osiągnięcie wysokiej izolacyjności wzdłużnej (38 dB).

THERMATEX® Varioline Motiv

Varioline Motiv to produkt, który pozwala na maksymalną personalizację wybranych płyt sufitowych – istnieje bowiem możliwość nadrukowania na nim dowolnie wybranego wzoru. Oczywiście, jak w przypadku wszystkich płyt Knauf AMF, idzie to w parze z zachowaniem klasy absorpcji dźwięku A, wysokiej ochrony przeciwpożarowej oraz trwałości i jakości konstrukcji.

Poza modelem głównym, dostępnym w formacie kwadratu o boku 600 lub 625 mm, w tej serii dostępne są również:

 • Varioline Acoustic – anele (300 x 1200-1800 mm) o podwyższonej izolacji wzdłużnej (40 dB)
 • Varioline SF Motiv – przeznaczone do montażu półukrytego na krawędzi SF, łatwe do zdemontowania, umożliwiające osiągnięcie wysokiej izolacyjności wzdłużnej (38 dB).

THERMATEX® Varioline Urban Style


Varioline Urban Style to rozwiązanie idealne do pomieszczeń o surowym, industrialnym wystroju, w którym sprawdzi się sufit pokryty wzorem imitującym beton. Jak inne produkty Knauf AMF, płyty z tej serii charakteryzują świetne parametry akustyczne (klasa absorpcji dźwięku A), a także łatwość montażu i konserwacji oraz wysoka jakość. Podobnie jak w przypadku poprzednich modeli dekoracyjnych, poza wariantem standardowym dostępne są też panele o podwyższonym standardzie izolacji wzdłużnej (Varioline Acoustic Urban Style) oraz rastry o profilowanych krawędziach, przeznaczone do montażu półukrytego (Varioline SF Urban Style).

THERMATEX® Symetra Rg


Symetra Rg to seria pięciu modeli płyt pokrytych zróżnicowanymi wzorami perforacji. W zależności od wybranego wzoru charakteryzują się nieco różnymi parametrami jeśli chodzi o dźwiękochłonność. W przypadku pierwszych trzech modeli pierwsza liczba oznacza średnicę pojedynczego otworu, a druga odstęp pomiędzy jednym a drugim otworem. Tak samo jest w przypadku modelu czwartego – dodatkowe 4x4 w oznacza, że perforacje są pogrupowane w kwadraty zbudowane z 16 otworów, tworząc regularny wzór. Ostatni model charakteryzuje się natomiast wzorem nieregularnym, zbudowanym z dużych otworów o średnicach 15 i 20 mm. Ze względu na to sprawdzi się raczej w pomieszczeniach o nowoczesnym designie, podczas gdy pozostałe modele mogą z powodzeniem tworzyć klasyczny wystrój sal konferencyjnych, ciągów komunikacyjnych czy powierzchni handlowych.

 • Symetra Rg 4-16 – αw = 0,55
 • Symetra Rg 4-10 – αw = 0,70
 • Symetra Rg 2,5-10 – αw = 0,60
 • Symetra Rg 4-16/4x4 – αw = 0,50
 • Symetra RS 15-20 – αw = 0,30

THERMATEX® Kombimetall


Kombimetall to połączenie klasycznego rdzenia płyty wykonanego z wełny mineralnej oraz metalowej powłoki z dekoracyjną perforacją. Taka konstrukcja pozwala zwiększyć odporność na ogień, jednocześnie utrzymując świetne parametry akustyczne. Panele o wymiarach 300 x 1600-2500 mm są przeznaczone do montażu w Systemie F (korytarze) lub Systemie I (równoległe profile nośne Bandraster). Dzięki zachowaniu najwyższej jakości wykonania Kombimetall sprawdzi się zarówno we wnętrzach industrialnych, jak i w bardziej klasycznie wykończonych przestrzeniach.

Wyspy sufitowe i baffle Knauf AMF


Wyspy sufitowe i baffle Knauf AMF to rozwiązania pozwalające na poprawę warunków akustycznych pomieszczenia bez konieczności montażu pełnego sufitu podwieszanego. Sprawdzą się także tam, gdzie nie ma możliwości podwieszenia sufitu od ściany do ściany. Choć mogłoby się wydawać, że dostosowanie akustyki gotowego budynku jest wyjątkowo trudnym zadaniem, dzięki elementom serii AMF THERMATEX® redukcja pogłosu i stworzenie komfortowych warunków do pracy i wypoczynku stanie się naprawdę proste. Ponadto ciekawe modele wysp i pionowych płyt wolno wiszących staną się ciekawym elementem designu zarówno w przestrzeniach o klasycznym, jak i o bardziej nowoczesnym i industrialnym wystroju.

THERMATEX® Sonic


Sonic to seria kilku modeli wysp sufitowych dostępnych w różnych kształtach, formatach i kolorach. Ich parametry akustyczne w dużym stopniu różnią się nie tylko w zależności od modelu czy rozmiaru wyspy, lecz również zależą od wysokości zawieszenia. Seria obejmuje:

 • Sonic Arc – wyspy dostępne w postaci wklęsłego lub wypukłego prostokąta o grubości 35 mm i maksymalnych wymiarach 1180 x 1910 mm. Podstawowy wariant pokryty jest białym flizem, lecz istnieje możliwość zamówienia innych kolorów z palety RAL.
 • Sonic Element – model o cofniętych punktach zawieszenia oraz niewymagających ramy jednolitych krawędziach, przeznaczony do mocowania na linkach i dostępny w formacie prostokąta, koła, elipsy, sześciokąta, trapezu, trójkąta i innych na zamówienie. Maksymalne wymiary płyty nie mogą przekraczać 1200 x 1200 mm (Ø 1200 mm). W wersji podstawowej całość jest pokryta flizem w kolorze białym – na zamówienie dostępne inne kolory z palety RAL.
 • Sonic Modern – model o nowoczesnym designie w ramie z anodowanego aluminium. Płyta ma grubość 43 mm i nie może przekraczać wymiarów 2400 x 1200 mm. Istnieje możliwość zamówienia płyt w wybranych kolorach lub z dowolnym nadrukiem.
 • Sonic Sky – system wysp w kształcie prostokątów, trójkątów i trapezów, wykorzystujący płyty Alpha i Alpha HD. Są one umieszczanie w samonośnej ramie, przytwierdzonej do sufitu elastycznym systemem podwieszenia. Płyty pokryte są flizem w kolorze białym, czarnym, kremowym lub srebrnym (przy czym modele o krawędziach VT i AW/SK dostępne są wyłącznie w wersji białej). Podwieszane na delikatnych linkach stalowych płyty o dowolnych wymiarach to rozwiązanie, które z łatwością dopasuje się do potrzeb każdego typu pomieszczenia.

THERMATEX® Baffle


Baffle to wolno wiszące pionowe przegrody, pozwalające na kształtowanie akustyki bez konieczności montażu pełnego sufitu czy paneli ściennych. Sprawdzą się także tam, gdzie konieczne jest zachowanie dostępu światła dziennego z okien sufitowych. Baffle mogą być montowane na ledwo widocznych linkach stalowych, co daje ciekawy efekt paneli unoszących się w powietrzu. Producent oferuje trzy systemy płyt baffle:

 • Baffle Classic – klasyczne, białe elementy w kształcie prostokątów o wymiarach standardowych 1200 x 300 mm lub 1200 x 600 mm, w białej, aluminiowej ramie. Możliwość zamówienia innych wymiarów i wyboru koloru ramy z palety RAL.
 • Baffle Colour – modele oferujące nie tylko możliwość kształtowania akustyki pomieszczenia, lecz dające również liczne możliwości dopasowania kolorystycznego do wystroju konkretnego wnętrza. Płyty z systemu Baffle Colour pokryte są kolorowym flizem akustycznym i otoczone aluminiową ramą, dostępną w bieli lub dowolnym innym kolorze z palety RAL.
 • Baffle Exclusive – system baffli dźwiękochłonnych, który umożliwia osiągnięcie doskonałych warunków akustycznych, a jednocześnie sprawdzi się w naprawdę nowoczesnych i designerskich przestrzeniach. System Exclusive daje bowiem możliwość personalizacji każdej płyty poprzez nadrukowanie dowolnego wzoru i połączenie go z wybranym z palety RAL kolorem ramy. Baffle dostępne w wymiarach standardowych (1200 x 300 mm lub 1200 x 600 mm) i niestandardowych (na zamówienie).

Systemy Knauf AMF


Systemy Knauf AMF to szeroka oferta rozwiązań montażu sufitów podwieszanych dla różnych typów pomieszczeń. W zależności od potrzeb można wybierać spośród modeli gwarantujących widoczną lub niewidoczną konstrukcję nośną, z możliwością lub bez możliwości demontażu pojedynczych płyt w celu dostania się do przestrzeni międzysufitowej. Wszystkie elementy dostosowane są do różnych rodzajów stropów i są łatwe w montażu, czyszczeniu i konserwacji. Dostępne rozwiązania obejmują

AMF VENTATEC®

System profili wykorzystujących rozwiązania modułowe i prosty montaż za pomocą słyszalnych zatrzasków ze stali szlachetnej typu Click (dla krawędzi GK i SG). Wytrzymałość i stabilność gwarantują podłużne przetłoczenia blach oraz wzmocnienie śródnika, a specjalne wycięcia przeciwpożarowe zapobiegają niekontrolowanemu odkształcaniu się profili i wypadaniu płyt.

DONN®

Sprawdzony system o wysokiej wytrzymałości, gwarantujący szybki montaż i zwiększone parametry bezpieczeństwa, także przeciwpożarowego. System nie wymaga narzędzi do demontażu, dzięki czemu można w razie potrzeby z łatwością dostać się do przestrzeni międzysufitowej. Profile DONN® są przystosowane do montażu z wszystkimi popularnymi płytami akustycznymi.

System C
 • konstrukcja widoczna – konstrukcja przeznaczona do montażu płyt o krawędziach prostych (SK), w której płyty i konstrukcja znajdują się na tym samym poziomie, i fazowanych (VT), gdzie zagłębienie konstrukcji tworzy swoistą sieć podkreślającą pojedyncze moduły. System łatwy w montażu i demontażu.
 • konstrukcja półukryta – konstrukcja przeznaczona do montażu płyt o krawędzi SF, umożliwiających ukrycie profili z pozostawieniem jedynie szczeliny o szerokości zaledwie 7 mm. Prosty montaż i demontaż od dołu na profilach T24 umożliwia montaż przy minimalnej wysokości zawieszenia wynoszącej zaledwie 75 mm.

System F

System samonośny, idealnie dostosowany do potrzeb długich ciągów komunikacyjnych dzięki możliwości montażu paneli o długości wynoszącej do 2500 mm. Duże wymiary profili ułatwiają szybki montaż na kątownikach przyściennych, co daje wrażenie niemal jednolitej, gładkiej powierzchni sufitowej.

System I

System równoległych profili nośnych Bandraster, przeznaczonych do montażu paneli z zachowaniem widoczności profili. Szerokość profili z systemu Bandraster umożliwia nie tylko montaż sufitów podwieszanych, ale także lekkich ścianek działowych, umożliwiając szybki i dowolny podział pomieszczeń dostosowany do potrzeb jego użytkowników. System umożliwia montaż z zachowaniem opcji łatwego demontażu.

System A

System z ukrytymi profilami nośnymi, w którym płyty można zamontować z zachowaniem opcji demontażu lub bez. Uniwersalny i dyskretny, pozwala stworzyć jednolitą, gładką powierzchnię sufitu.

System F30 Uno

Niezależne przegrody przeciwpożarowe, chroniące przed ogniem niezależnie od tego, czy pojawi się w przestrzeni międzysufitowej, czy w pomieszczeniu. Poza ochroną przeciwogniową F30 Uno charakteryzuje się świetnymi parametrami akustycznymi i estetycznym, klasycznym wyglądem.

System F30 Dual + Metall

System samodzielnych sufitów przeciwpożarowych, spełniających wymagania norm DIN 4102 i EN 1364-2. Gwarantuje obustronną ochronę przed pożarem, umożliwiając jednocześnie połączenie płyt ze ściankami działowymi. Istnieje możliwość połączenia systemu z elementami oświetleniowymi. Dostępne są dwa standardowe wzory powierzchni Metall – gładki i perforowany, oba w kolorze białym. Istnieje możliwość zamówienia wzorów niestandardowych.