Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania prosimy o wypełnienie formularza. Skontaktujemy się najszybciej jak to będzie możliwe. Formularz

Ocieplenie elewacji metodą lekko mokrą

 

Informujemy, iż z dniem 04.09.2015r. zakończyliśmy realizację projektu ocieplenie elewacji metodą lekko mokrą w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie przy ul. 15-ego sierpnia 4.

Zakres naszych prac obejmował ocieplenie elewacji w ilości około 1.000m2 wraz z montażem parapetów.

Metoda lekko mokra nazywana niegdyś bezspoinowym systemem ocieplenia obecnie cieszy się największą popularnością. Ocieplenie omawianą metodą polega na przyklejeniu do ścian płyt styropianowych o pożądanym współczynniku przenikalności lub wełny mineralnej. Następnie kołkowaniu, wtopieniu siatki oraz pokryciu tynkiem cienkowarstwowym. Wspomnianą metodę nazywamy lekką, gdyż ciężar kompleksowego ocieplenia wynosi zaledwie 10-30kg/m2.

W systemach dociepleń najczęściej stosuje się styropian oznaczany przez producentów jako fasada grubości 15cm. Nie mniej jednak nieliczni inwestorzy zamawiają płyty grubości 20-30cm. Prawo unijne obowiązujące również w Polsce przewiduje budowę domów o zerowym zapotrzebowaniu na energię grzewczą, co za tym idzie wymusi to na przyszłych inwestorach zakup lepszej i grubszej izolacji w postaci szarych grafitowych styropianów.

Zalety metody lekko mokrej:

  • zachowanie optymalnych parametrów termicznych przy stosunkowo niewielkiej grubości przegrody
  • eliminacja mostków termicznych (warstwa nośna i izolacyja)
  • popularność technologii, co nierozłącznie wpływa na dostępność produktów

 

Wady metody lekko mokrej:

  • duża podatność na błędy wykonawcze
  • skomplikowane i kosztowne naprawy
  • montaż ocieplenia wyłącznie w sprzyjających warunkach atmosferycznych tj. temperatura 5-25°C, brak opadów deszczu, brak silnych wiatrów, brak nasłonecznienia