Osiedle Green Park st. Malichy - budynek jednorodzinny dwulokalowy 2x179,41m2 cena 1.100.000zł brutto za lokal. SPRAWDŹ

Montaż sufitu akustycznego

Miło nam poinformować, iż obecnie prowadzimy prace na Warszawskim Bemowie.
Zakres zleconych nam prac obejmuje montaż sufitu akustycznego w ilości 700m² dla firmy R-Project.

Stosowana płyta sufitowa: ULTIMA+ o średniej gęstości wełny (600x600x19)
Krawędź: Tegular
Wskaźnik redukcji dźwięku: 18 Rw
Izolacyjność akustyczna wzdłużna: 36 dB
Pochłanianie dźwięku: 0,75 NRC
System Ultima+ charakteryzuje się wysokim wskaźnikiem akustycznym (równowaga pomiędzy pochłanianiem dźwięku, a dźwiękoizolacyjnością). Jeden z najnowszych produktów dostępnych w ofercie Armstrong.

Przewidywany czas prac: 5 dni

Sufity akustyczne to grupa sufitów o konstrukcji mającej na celu polepszenie właściwości akustycznych danego pomieszczenia. W gwoli ścisłości każdy sufit spełnia jakąś rolę akustyczną, więc określać można go tym mianem. Nie mniej jednak, aby nie wywoływać nieporozumień używa się dookreślenia typu: sufit dźwiękoizolacyjny lub dźwiękochłonny. Dobór optymalnego rozwiązania uzależniony jest od uwarunkowań technicznych oraz możliwości aranżacyjnych pomieszczenia. Jest wielu producentów branży sufitów akustycznych oferujących kompletne systemy. Wśród nich należy wymienić: Armstrong, Ecophon, Owa, USG Donn, Rockfon, Barwa system, Thermatex itp.

Montaż sufitu akustycznego rozpoczyna trasowanie pomieszczenia. To nic innego jak wyznaczenie poziomu sufitu oraz miejsc gdzie przebiegać będą profile główne. Kolejny etap przewiduje montaż profili przyściennych typu L lub listwy schodkowej na wcześniej wyznaczonej wysokości. Następnie przystępujemy do montażu zawiesi oraz wieszaków przesuwnych tj. elementów konstrukcji składających się na całokształt sufitu podwieszanego. Dalszy etap to montaż profili nośnych nazwanych wcześniej profilami głównymi do których następnie montujemy profile poprzeczne długie i krótkie. Tak powstaje siatka, którą poziomujemy tj. przygotowujemy pod układanie płyt akustycznych. Na koniec pozostawiamy tzw. docinki czyli np. miejsca w narożach ściany – takie płyty docinamy zwykłym nożem i dopasowujemy do wymaganego wymiaru.

Dziś sufity zajmują bardzo ważną rolę w urządzaniu wszelkich wnętrz. Tyczy się to zarówno budynków użyteczności publicznej jak i budynków mieszkalnych. Tak naprawdę w współczesnych czasach każdy z nas może na swój własny czasami dość szalony i kontrowersyjny sposób zaaranżować sufit w każdym pomieszczeniu.